-przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy, by po jego zaliczeniu być zwolnionym z 26 godzinnego szkolenia teoretycznego,
-po zakończeniu pełnego kursu na prawo jazdy wybranej kategorii.
Prawo jazdy jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdami. Potrzebujesz go aby poruszać się po drogach samochodem, motocyklem czy innym pojazdem mechanicznym. Nowy wygląd blankietu obowiązuje od 4 marca 2019 roku. Sprawdź jak wygląda nowy wzór prawa jazdy i jakie zastosowano w nim zabezpieczenia.
Tak, z egzaminu możesz zrezygnować, ale nie później niż na dwa dni robocze przed jego datą. W takiej sytuacji pieniądze wpłacone do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego (WORD) pozostają do twojej dyspozycji. W celu rezygnacji z egzaminu, zgłoś się do WORD, a jeżeli na egzamin zapisałeś się online, skorzystaj z opcji anulowania rezerwacji w serwisie InfoCar.
Jeżeli nie stawisz się w wyznaczonym dla ciebie terminie na egzamin na prawo jazdy, bez uprzedniej rezygnacji z terminu, pieniądze wpłacone na jego poczet przepadną i nie będą podlegać zwrotowi.
Na egzamin weź ze sobą dokument tożsamości: dowód osobisty, paszport, kartę pobytu, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, polski dokument tożsamości cudzoziemca lub zgodę na pobyt tolerowany. Bez jednego z tych dokumentów egzamin nie zostanie przeprowadzony. Jeżeli zapisałeś się na egzamin przez serwis InfoCar zabierz ze sobą potwierdzenie zapisu na egzamin. W przypadku egzaminu praktycznego pamiętaj o zabraniu ze sobą okularów lub innych urządzeń korekcyjnych, określonych podczas badań lekarskich np. szkła ochronne, aparat słuchowy itp. W przypadku kategorii AM, A1, A2 oraz A pamiętaj o odpowiednich butach, spodniach, kurtce i rękawicach. Kask ochronny musi zapewnić ci ośrodek egzaminacyjny, ale możesz wziąć własny. Pamiętaj też, by podczas egzaminu nie być pod wpływem alkoholu.