Kiedy mogę zapisać się na egzamin teoretyczny?

  • -przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy, by po jego zaliczeniu być zwolnionym z 26 godzinnego szkolenia teoretycznego,

  • -po zakończeniu pełnego kursu na prawo jazdy wybranej kategorii.

Prawo jazdy – informacje o dokumencie

Prawo jazdy jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdami. Potrzebujesz go aby poruszać się po drogach samochodem, motocyklem czy innym pojazdem mechanicznym. Nowy wygląd blankietu obowiązuje od 4 marca 2019 roku. Sprawdź jak wygląda nowy wzór prawa jazdy i jakie zastosowano w nim zabezpieczenia.

Prawo jazdy - wygląd blankietu

Prawo Jazdy - awers
Prawo Jazdy - rewers

Prawo jazdy - szczegóły blankietu

 

  • format karty identyfikacyjnej (układ poziomy) o wymiarze 85,595 mm (+/– 0,125 mm) x 53,975 mm (+/– 0,055 mm) i promieniu zaokrągleń w przedziale od 2,88 do 3,18 mm i grubości od 0,68 do 0,84 mm, wykonanej w 100% z wielowarstwowego poliwęglanu, której właściwości fizyczne i chemiczne odpowiadają standardom określonym w normach przenoszących normy: 1. PN-ISO/IEC 7810:2006 Karty identyfikacyjne – Charakterystyki fizyczne; 2. PN-ISO/IEC 7816-1:2007 Karty identyfikacyjne – Elektroniczne karty stykowe – Charakterystyki fizyczne.
  • metody weryfikowania cech fizycznych prawa jazdy w celu ich zgodności z międzynarodowymi standardami są zgodne z normą PN-ISO/IEc 10373-1:2008 karty identyfikacyjne – Metody badań.
  • prawo jazdy ma formę karty zbudowanej z wielowarstwowego poliwęglanu, przy czym warstwy zewnętrzne są przezroczyste, a warstwy środkowe nieprzezroczyste. Na karcie nadrukowano technikami offsetową i sitodrukową elementy graficzne i zabezpieczające, a techniką druku inkjetowego naniesiono kolorową fotografię posiadacza prawa jazdy.
  • barwa tła prawa jazdy jest utrzymana w tonacji różowej.

Czy mogę zrezygnować z egzaminu?

Tak, z egzaminu możesz zrezygnować, ale nie później niż na dwa dni robocze przed jego datą. W takiej sytuacji pieniądze wpłacone do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego (WORD) pozostają do twojej dyspozycji. W celu rezygnacji z egzaminu, zgłoś się do WORD, a jeżeli na egzamin zapisałeś się online, skorzystaj z opcji anulowania rezerwacji w serwisie InfoCar.

Co się stanie, gdy nie przyjdę na egzamin?

Jeżeli nie stawisz się w wyznaczonym dla ciebie terminie na egzamin na prawo jazdy, bez uprzedniej rezygnacji z terminu, pieniądze wpłacone na jego poczet przepadną i nie będą podlegać zwrotowi.

Co ze sobą wziąć i jak przygotować się do egzaminu?

Na egzamin weź ze sobą dokument tożsamości: dowód osobisty, paszport, kartę pobytu, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, polski dokument tożsamości cudzoziemca lub zgodę na pobyt tolerowany. Bez jednego z tych dokumentów egzamin nie zostanie przeprowadzony. Jeżeli zapisałeś się na egzamin przez serwis InfoCar zabierz ze sobą potwierdzenie zapisu na egzamin. W przypadku egzaminu praktycznego pamiętaj o zabraniu ze sobą okularów lub innych urządzeń korekcyjnych, określonych podczas badań lekarskich np. szkła ochronne, aparat słuchowy itp. W przypadku kategorii AM, A1, A2 oraz A pamiętaj o odpowiednich butach, spodniach, kurtce i rękawicach. Kask ochronny musi zapewnić ci ośrodek egzaminacyjny, ale możesz wziąć własny. Pamiętaj też, by podczas egzaminu nie być pod wpływem alkoholu.

 

OSK RED Zapisy na kursy i doszkalanie: tel: 662 823 528 oskredbiuro@gmail.com
© 2013-2025 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl